Yüzleri Gülümseten Bir Site, Bahçe Hobim!

Yaşadığınız hayat düzeni içerisinde bazı dönemlerde büyük değişiklikler yapmak isteyebiliriz ancak çoğumuz bunun için güçlü bir adım atıp doğruya sıkı sıkıya ulaşamayız. İşte bu noktada bize örnek teşkil edebilecek olan Bahçe Hobim, tam da bu söylediklerimize denk bir site. Çünkü on yıllık geçmişinden önce kuruluşunun temelinde yatan fikir de buna dayanıyor.

Seneler önce evli bir çiftin gezileri sırasında yollarını düştüğü bir köyde hayatları ile ilgili aldıkları köklü değişiklik kararı, onları köy hayatının içerisine çekiyor. Köyde yaşadıklarını, öğrendiklerini de yazılar halinde Bahçe Hobim sitesi üzerinden okuyucularla, ziyaretçilerle buluşturuyorlar. İşte bu noktada aslında yaptıkları şey, her birimizin oldukça özendiği ve bir türlü var edemediği bir adım.

Size Göre Bir Doğallık İçin Bahçe Hobim!

Hayatımızda zaten artık doğal hiçbir şeyin kalmadığı bu dönemlerde bizlere kendi doğal yaşamlarından belirli kesitler sunan, öğrendikleri şeylerle ekip biçtikleri topraklardan aldıkları hasatlarla da yemekler yapan çift, biberli ekmek tarifi nasıldır bunu size detaylıca anlatıyor.  Dahası büyüttükleri domateslerle domates çorbasının tarifini veriyorlar.

Her birimizin özenerek baktığınız bu yaşam içerisinde, kendilerine bir pay çıkarıyorlar ve buna denk olarak da bizimle bunları paylaşıyorlar. Bu da aslında en basit örneği ile yoğurt nasıl mayalanır, anlatmaları halinde kendi yaşamımıza da birkaç katkıda bulunmamıza destek oluyorlar. Elbette bu da kesinlikle doğru bir izlenim olarak varlığını koruyor.

Etiketler

newstanitim