Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Afyonkarahisar’da Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı

Afyonkarahisar’da Ormanlık Alanlara Giriş Yasaklandı

haber haber -
21 0

Afyonkarahisar Valiliği’nden Ormanlık Alanlara Giriş Yasak Açıklaması

Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve aşırı nüfus hareketliliği nedeniyle orman yangınlarına karşı önlem alındığı belirtildi.

Ormanlık Alanlara Giriş Yasak, Ancak Belirli Alanlarda Piknik Yapılabilir

15 Haziran-31 Ekim tarihleri arasında ormanlık alanlara girişin yasaklandığı açıklamada, sadece belirlenen piknik ve mesire alanlarında piknik, spor ve yürüyüş gibi faaliyetlerin serbest olduğuna vurgu yapıldı. Ancak ormanlık alanlara giriş, piknik yapmak ve ateş yakmak kesinlikle yasaklandı.

Günübirlik Piknik Yapılabilecek Alanlar Açıklandı

Afyonkarahisar Valiliği açıklamasında, belirlenen orman parkları, tabiat parkları ve milli park alanlarının günübirlik piknik yapılabilen alanlar olduğu belirtildi. Ayrıca, denetimlerin Orman Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açıklamada, “Önlemlere aykırı hareket edenler hakkında yasal işlem uygulanacağı” belirtilirken, Afyonkarahisar’daki günübirlik piknik yapılabilecek alanlar şu şekilde sıralandı: Afyonkarahisar Kent ve Millet Ormanı, Saraydüzü Koşuparkuru, Dişli Konaklamasız Orman Parkı, Köroğlu, Emirdağ Orman Park, Hocalar Kent Ormanı, ve daha birçok alan.

İlgili Yazılar