Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. AKP’den Bitlis Milletvekili Adayı Olan Mehmet Zeki Peker’in Şirketi, Sağlık Bakanlığı’nın Hastane İhalelerinde Adı Geçiyor

AKP’den Bitlis Milletvekili Adayı Olan Mehmet Zeki Peker’in Şirketi, Sağlık Bakanlığı’nın Hastane İhalelerinde Adı Geçiyor

haber haber -
35 0

Manisa Akhisar Devlet Hastanesi İhalesi

Sağlık Bakanlığı, 29 Mart 2024’te Manisa Akhisar 450 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi için ihaleye çıktı. Zey Yapı Sanayi Madencilik Enerji Müşavirlik Ticaret A.Ş. ile yapılan 3 milyar 672 milyon TL’lik sözleşme ile Peker’in şirketi 5 ayrı ihale kazanmış oldu.

Aydın Şehir Hastanesi İhalesi

900 Yataklı Aydın Şehir Hastanesi yapımı işi için 4 Kasım 2020’de yapılan ihaleyi Peker’in şirketi ile Kolin İnşaat ortaklığı kazandı. Ancak yıllar geçmesine rağmen hastane tamamlanamadı ve ikinci ihale yine Peker’in şirketine verildi. Toplam maliyet 4 yılda 3 milyar 851 milyon 424 TL’ye yükseldi.

Çankırı Devlet Hastanesi ve Kahramanmaraş Nurhak Acil Durum Hastanesi İhaleleri

Zey Yapı ve Peyhan İnşaat ortaklığı, Çankırı 400 Yataklı Devlet Hastanesi ve Kahramanmaraş Nurhak Acil Durum Hastanesi ihalelerini de kazandı. Toplamda devletin kasasından çıkan para 2 milyar 776 milyon 500 bin TL oldu.

İlgili Yazılar