Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. CHP Milletvekili Bankoğlu Bartın Çayı’ndaki Projeyle İlgili Tepkisini Sertleştirdi

CHP Milletvekili Bankoğlu Bartın Çayı’ndaki Projeyle İlgili Tepkisini Sertleştirdi

haber haber -
33 0

Aysu Bankoğlu: “Emekliler Evi’nin Önüne Çin Seddi Örüldü”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın Çayı’nda DSİ tarafından yapımı süren Irmak Islahı Projesi’ne sert tepki gösterdi. Projenin Bartın halkıyla ırmağı beton duvarla ayırmaya çalıştığını belirten Bankoğlu, projeye dahil edilen emeklilerin ziyaret ettiği “Emekliler Evi”nin önünün de beton duvarla kapatılmasına karşı çıktı.

Bankoğlu: “Proje Hukuksuz ve Kabul Edilemez”

Emekliler Evi’nin önünde açıklamalarda bulunan Bankoğlu, projenin hukuksuz olduğunu vurgulayarak, “Emeklimizin durumu zaten perişan, zaten istenilen zammı vermediniz; bir de Bartın’daki Emekliler Evi’nin önüne bu beton duvarla Çin Seddi’ni çekiyorsunuz. Projesi, izni olmayan, tamamen hukuksuz bir şekilde Bartın halkıyla Bartın ırmağını beton duvarla ayırmaya çalışan bu projenin bir bölümü bir kez daha Bartın halkına göstermek istedim” dedi.

Bankoğlu, Bartın İnisiyatifi ile birlikte mücadelelerinin devam edeceğini belirterek, “Bu proje asla kabul edilemez. Bu projenin bir siyasi partiye mensup olup olmamakla ilgisi olamaz, hiçbir Bartınlı’nın bu projeyi destekleyeceğine inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar