Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. ‘Dedeağaç’ta Elektronik Sigara Kaçakçılığı Yapan Yunan-Türk Suç Şebekesi Çökertildi

‘Dedeağaç’ta Elektronik Sigara Kaçakçılığı Yapan Yunan-Türk Suç Şebekesi Çökertildi

haber haber -
41 0

Meriç Nehri Hattında Operasyon

Batı Trakya’daki Dedeağaç ilinde Türkiye-Yunanistan sınırında faaliyet gösteren elektronik sigara kaçakçılığı şebekesi çökertildi. Operasyonda, Meriç Nehri hattında faaliyet gösterdikleri tespit edilen Yunan-Türk suç şebekesine karşı başarılı bir operasyon düzenlendi.

Operasyon Detayları

Yunanistan polisinin yürüttüğü operasyonda, suç şebekesinin Meriç Nehri üzerinden tekneyle Türkiye’ye elektronik sigara kaçırdığı bilgisine ulaşıldı. Operasyon sonucunda, 4 Yunan vatandaşı Dedeağaç’ın sahil bölgesinde elektronik sigaraları saklamak isterken yakalandı. Ayrıca, Dedeağaç ve Rodop bölgelerinde faaliyet gösteren 2 Türk ve 3 Yunan suç örgütü mensubu da elektronik sigaraların bulunduğu depoda ele geçirildi.

Ele Geçirilen Malzemeler

Operasyon kapsamında toplamda 49 bin 505 kaçak elektronik sigara, 620 kullanılmış cep telefonu, 5 araç, 2 tekne, 31 araba yedek parçası ve 1250 Euro ele geçirildi. Yakalanan 2 Türk ve 7 Yunan vatandaşı cezaevine gönderildi.

Sonuç

Dedeağaç ilinde gerçekleşen operasyonla elektronik sigara kaçakçılığı yapan Yunan-Türk suç şebekesi etkisiz hale getirildi. Operasyonun bölgede kaçakçılıkla mücadelede önemli bir adım olduğu belirtildi.

İlgili Yazılar