Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan FETÖ Açıklamaları

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan FETÖ Açıklamaları

haber haber -
17 0

Fidan, FETÖ’nün Tayyip Erdoğan’ı Dinlediği Haberini Doğruladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Habertürk canlı yayınında Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fidan, SÖZCÜ’nün 12 yıl önce manşetinden duyurduğu “FETÖ’nün Tayyip Erdoğan’ı dinlediği” haberini doğruladı.

ByLock’un Deşifre Edilmesi Dönüm Noktası

Fidan, FETÖ’nün kriptolu haberleşme aracı ByLock’un deşifre edilmesinin terör örgütü ile mücadelede dönüm noktası olduğunu vurguladı. Bu sayede FETÖ’nün hayalet örgütü olmaktan çıktığını belirten Fidan, ByLock’a ilişkin istihbarat aldıklarında deşifre edilebilmesi için özel teknik birim kurduklarını ve farklı yöntemler deneyerek deşifre etmeyi başardıklarını söyledi.

İlk Hamleler ve Örgütün Deşifre Edilmesi

Fidan, 7 Şubat 2012’de ifadeye çağrılmasının örgütün sisteme yönelik niyetlerini büyük bir operasyona geçirdiği ilk hamlelerden biri olduğunu belirtti. Ayrıca, MGK toplantısında Cumhurbaşkanı’nın konutunda yapılan böcek araması sonucunda örgütün deşifre olduğunu açıkladı. Örgüt deşifre olduktan sonra, FETÖ’nün MİT’i değersiz hale getirmek için PKK ile işbirliği yaparak kriminalize etme operasyonuna gittiğini ifade etti.

İlgili Yazılar