Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Eskişehir’de Gezi Parkı Eylemleri Sırasında Öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın Ailesi Anlattı: “Acımız Taze”

Eskişehir’de Gezi Parkı Eylemleri Sırasında Öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın Ailesi Anlattı: “Acımız Taze”

haber haber -
27 0

11 Yıl Sonra Aile Hala Adalet Arıyor

Eskişehir’de 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı eylemleri sırasında polisler ve eli sopalı kişiler tarafından dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi, acı dolu 11 yılın ardından hala adalet arayışında.

Anne Emel Korkmaz: “Ali İsmail’i Yaşatmak İçin Çaba Sarfediyoruz”

Emel Korkmaz, Ali İsmail’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla duygularını paylaşırken, “Ali İsmail’in aramızdan ayrılışının 11. yılına giriyoruz. 11 yıldır yavruma hasretim. Ali İsmail’i çok özlüyorum, kabullenemiyorum. Çok acı bir şekilde alındı evladım aramızdan. Ama şöyle bir şey var ki Ali İsmail bedenen aramızda yok. Ali İsmail’in fikirleri, yapmak istedikleri hepsi farklı bedenlerde yaşıyor. Ali İsmail’i yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çaba sarf ediyoruz” dedi.

ALİKEV: Ali İsmail’in Adını Yaşatmak İçin Kurulan Vakıf

Anne Korkmaz, aile olarak ALİKEV adında bir vakıf kurduklarını belirterek, “O vakfı kurmamızın amacı, Ali İsmail’in yapmak isteyip de yapamadıkları. Vakfımızda Ali İsmail gibi üniversite öğrencisi olan, eğitime gönül veren çocuklarımıza burs veriyoruz” diye konuştu.

Gürkan Korkmaz: “Acımız Taze, Öfkemiz Taze”

Gürkan Korkmaz ise “11 yıl geçti ama bizim için hala dün gibi… Hiçbir şekilde acımız dinmiyor. Sanki dün yaşamışız gibi acımız taze, öfkemiz taze. Bu 11 yılda bizim bir hukuk mücadelemiz vardı halen devam eden… İç hukuk yolları tükendiği için dosyayı AİHM’e taşıdık” dedi.

“Ali İsmail adına açtığımız Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nda (ALİKEV) Ali İsmail’in adını yaşatmaya çalışıyoruz. Emel annemin verdiği bir mücadele var. Gerek Ali İsmail’in adını yaşatmak gerekse ‘başka analar ağlamasın’ diye bir farkındalık yaratıp, kamuoyu oluşturma çabası var. Biz de onun etrafında toplanıp güç bulmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar