Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ferdi Zeyrek: Manisa Belediye Başkanı Olarak Halkın İhtiyaçlarına Odaklandı

Ferdi Zeyrek: Manisa Belediye Başkanı Olarak Halkın İhtiyaçlarına Odaklandı

haber haber -
12 0

Ferdi Zeyrek Kimdir?

Ferdi Zeyrek 1977 yılında ev hanımı Gülten ve çarşı eşrafından Tıraşçı Ahmet’in oğlu olarak dünyaya geldi. Mimarlık eğitimi aldıktan sonra kendi şirketini kurdu. Nurcan hanımla evlenen Zeyrek, üç kızı olan bir aile babasıdır. Sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almış, Mimarlar Odası Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliği, CHP İl Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Manisa Belediye Başkanlığı Süreci

2019 yılında Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Zeyrek, kazanamamıştı. Ancak 2024 yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilerek Manisa Belediye Başkanı seçildi. Bu seçimle birlikte 1946 yılından beri CHP’nin ilk defa Manisa’da iktidara gelmesini sağladı.

Yeni Yönetim Anlayışı

Ferdi Zeyrek, Manisa’da halkın ihtiyaçlarına odaklanan, şeffaf, adaletli ve eşitlikçi bir yönetim anlayışı benimsemiştir. Önceki dönemde halkın beklentilerini karşılayamayan başkanın aksine, Zeyrek seçim boyunca halkın içinde olmayı tercih etmiş ve vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olmuştur.

Yenilikçi Adımlar

Zeyrek’in belediye başkanı olarak aldığı ilk adımlardan biri, su ücretlerini düşürmek olmuştur. Manisa’da suyun pahalı olmasından dolayı vatandaşların sıkıntı yaşadığını gören Zeyrek, su ücretlerinde indirim yaparak halkın yükünü hafifletmiştir. Ayrıca, belediyede yapılan israfı önlemek ve şeffaflığı artırmak için çeşitli adımlar atmıştır.

Gelecek Planları

Zeyrek, Manisa’da sosyo-kültürel yaşamı geliştirmek, sanatı desteklemek ve halka daha iyi hizmet sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Ege Planlama Ajansı’nı kurma gibi önemli hedefleri bulunmaktadır. Yerel yönetimde katılımcı demokrasi uygulamalarına ağırlık vererek, Manisa’nın gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

İlgili Yazılar