Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Gürsel Erol: Ülke Sorunlarını TBMM’ye Taşıyan Milletvekili

Gürsel Erol: Ülke Sorunlarını TBMM’ye Taşıyan Milletvekili

haber haber -
19 0

Gönüllü Olarak Elazığ’dan Milletvekili Seçilen Gürsel Erol

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, CHP’nin Elazığ’dan milletvekili çıkaramaması üzerine gönüllü olarak Elazığ’dan aday oldu ve seçimi kazandı. 2023 seçimlerinde tekrar aday gösterilerek seçimi kazanan Erol, il sorunları yerine ülke genelindeki sorunları ve çözüm önerilerini TBMM’ye taşıyor.

Anayasa Değişikliği ve Öncelikli Sorunlar

Gürsel Erol, anayasa değişikliği yerine öncelikli olarak Türkiye’nin temel sorunlarının ele alınması gerektiğini vurguluyor. Geçim sıkıntısı, işsizlik, eğitim sorunları, emniyet teşkilatının hakları gibi konuların öncelikli olduğunu belirten Erol, anayasa değişikliğinin şu anda acil bir gereklilik olmadığını ifade ediyor.

Milletvekili Sayısının Azaltılması

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, parlamentoda lider sultasının sona erdirilmesi ve daha demokratik bir yapı oluşturulması için milletvekili sayısının azaltılması gerektiğini savunuyor. 600 milletvekili yerine 450 milletvekilinin yeterli olduğunu belirten Erol, Siyasi Partiler Yasası’nın değiştirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Milletvekili Seçim Sistemi ve Belediyelerin Borçları

Gürsel Erol’a göre, milletvekili seçim sisteminin değiştirilmesi ve vatandaşların kendi milletvekillerini seçmesi gerekiyor. Ayrıca belediyelerin borçlanmalarında projelerin toplumsal yararına olması gerektiğini savunan Erol, doğru yatırımların yapılması gerektiğini vurguluyor.

İlgili Yazılar