Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İnşaat Çalışması Sonrası Bina Sakinleri Tahliye Edildi

İnşaat Çalışması Sonrası Bina Sakinleri Tahliye Edildi

haber haber -
18 0

Olay Gece Saatlerinde Meydana Geldi

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde saat 22.30 sıralarında meydana gelen olayda, 1120 Sokak’ta devam eden inşaat çalışması nedeniyle yanında bulunan 6 katlı bir binada çatlaklar oluştu. Bu durumu fark eden bina sakinleri, durumu belediye ve polis ekiplerine bildirdi.

Tedbir Amacıyla Apartman Tahliye Edildi

Polis ekipleri olay yerine gelerek çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Esenler Belediyesi’ne ait zabıta ekipleri de binada inceleme yaptıktan sonra herhangi bir olumsuzluğa karşı apartman sakinlerini tahliye etti. Tahliye edilen sakinler, belediye ekipleri tarafından belirlenen otellere yerleştirilmek üzere araçlarla götürüldü.

Detaylı İnceleme Gündüz Saatlerinde Yapılacak

Gece boyunca zabıta ekipleri bina ve çevresinde önlem alırken, gündüz saatlerinde binadaki çatlakların detaylı şekilde inceleneceği öğrenildi. Bina sakinlerinden Velit Acar, yaşanan durumu şu şekilde aktardı: “Evet binayı tahliye ediyorlar. Yan tarafta bir inşaat çalışması oldu. Kazı yapılınca bizim balkonda çatlaklar oluştu, biz de belediyeye haber verdik. Geldiler yardımcı oluyorlar sağ olsunlar. Bizi otele yerleştiriyorlar. Daha önce çok eskiden de çatlaklar vardı. Bodrum kattaki çatlaklar biraz daha artınca tedirgin olduk. Üst katlardakiler de eski ama biraz daha artmış.”

İlgili Yazılar