Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne (JSGA) Öğrenci Alımı İlan Edildi

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne (JSGA) Öğrenci Alımı İlan Edildi

haber haber -
14 0

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde 523 Öğrenci Alınacak

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ve muvazzaf astsubay ihtiyacının karşılanması amacıyla JSGA Başkanlığı’na 483 erkek ve 40 kadın olmak üzere toplamda 523 öğrenci alınacağı Resmi Gazete’de yayımlanan ilan ile duyuruldu.

Başvuru ve Detaylar İnternet Üzerinden Yapılacak

Adaylar, alım ile ilgili detaylara ‘www.jandarma.gov.tr’, ‘www.jsga.edu.tr’ ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının ‘https://kamuilan.sbb.gov.tr’ adreslerinde yer alan ‘2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu’ ile ulaşabilecekler. Başvurular, 05-25 Temmuz 2024 tarihleri arasında ‘https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris’ internet adresi üzerinden JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) aracılığıyla e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak.

İnternet Dışındaki Başvurular Dikkate Alınmayacak

Önemli bir detay ise, internet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılacak başvuruların dikkate alınmayacağı. Başvurusu kabul edilen adaylar, seçme sınavlarına katılmaya hak kazandıklarında, sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular da PTS üzerinden ilan edilecek.

İlgili Yazılar