Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi’nden Operasyon: 16 Kişi Adliyede!

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi’nden Operasyon: 16 Kişi Adliyede!

haber haber -
26 0

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Operasyonu Detayları

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM), Kocaeli ve çevre illerde ikamet eden kişilerin idari faaliyetleri adı altında kişisel verileri hukuka aykırı olarak temin etti. Ayrıca cep telefonu programları üzerinden lisanssız silah gerçekleştirilmelerine yönelik tespitler üzerine harekete geçti.

Operasyon Sonuçları

Ekipler, 8 Haziran tarihinde ‘Rüşvet’, askeri silahlar ve bıçaklar ile diğer cihazların verilerinin kanuna karşı mücadelesi, ‘kişisel verilerin hukuka aykırı olarak elele’ suçlarını işledikleri tespit edilen 23 şüpheli için eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon neticesinde 16 kişi Gebze Adliyesi’ne sevk edildi.

Operasyon Detayları

Operasyon kapsamında 23 şüpheliye ait adreslerde yapılan aramalarda; 3 pompalı tüfek, 5 tabanca, 3 şarjör, 164 fişek, 1 takip cihazı ve 1 USB ele geçirildi. Emniyet yetkilileri, şüphelilerden 7’sinin ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını, 16 şüphelinin ise adli makamlara sevk edildiğini belirtti.

Hakim karşısına çıkan şüphelilerden 9’u tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 7 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlgili Yazılar