Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Milli Savunma Bakanlığı: PKK’lı Teröristler Kaçacak Yer Kalmayınca Ormanları Ateşe Veriyor

Milli Savunma Bakanlığı: PKK’lı Teröristler Kaçacak Yer Kalmayınca Ormanları Ateşe Veriyor

haber haber -
15 0

PKK’lı Teröristlerin Tuzakları Tehlike Saçıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “kaçacak yeri kalmayan” PKK’lı teröristlerin Irak’ın kuzeyinde işgal ettikleri köylerde gizlenmek için ormanları ateşe verdiği belirtildi. Dergele köyünü tamamen yakan teröristler, Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurarak masum sivillerin hayatını tehlikeye attı.

Komandoların Başarılı Operasyonu

Açıklamada, PKK’lı teröristlerin operasyon bölgelerinin etrafındaki boşaltılmış köyleri patlayıcılarla tuzakladığı ve Dergele köyünde bir sehpa üzerinde iki namlulu ÇNRA lançer sistemi bulunduğu bilgisi paylaşıldı. METİ timlerinin başarılı çalışması sonucunda, söz konusu lançer sistemi imha edildi.

Kahraman Komandoların Hassasiyeti

Kahraman komandoların Dergele ve Miska köylerinde teröristlerin masum sivillerden gasp ettiği evlerde arama-tarama faaliyetlerine titizlikle devam ettiği belirtildi. Halkın bahçe ve mülklerine zarar vermemek için azami hassasiyet gösteren komandolar, teröristlerin tuzakladığı patlayıcıları temizlerken büyük bir dikkatle hareket ediyor.

Ele Geçirilen Silah ve Mühimmatlar

Açıklamada, Dergele köyünde yapılan arama-tarama operasyonunda çok sayıda silah, mühimmat ve teçhizat ele geçirildiği bildirildi. 2 termal dürbün, 10 şarjör, 109 mühimmat ile 2 M-16 piyade tüfeği, termal dürbün, 12 şarjör, 89 mühimmat ile 1 AK-47 piyade tüfeği, 1 Çek VZ 58 tüfeği ve 1 hafif makineli tüfek gibi çeşitli silahlar teröristlerden ele geçirildi. Ayrıca, 10 el bombası, tabanca şarjörleri, EYP yapımında kullanılan ekipmanlar ve diğer muhtelif malzemelere de el konuldu.

İlgili Yazılar