Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. NATO Zirvesinde Öne Çıkan Konular

NATO Zirvesinde Öne Çıkan Konular

haber haber -
18 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katılımıyla Gerçekleşecek Zirve

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, NATO’nun 75’inci kuruluş yıl dönümüne gelen zirvede önemli konular ele alınacak.

Teşkilatın Savunma ve Caydırıcılık Çabaları

Zirvede, ittifak coğrafyasına yönelik meydan okumalar ve riskler karşısında NATO’nun caydırıcılık ve savunma alanındaki gayretleri değerlendirilecek.

Ukrayna’daki Durum ve Destek

Ukrayna’daki durum ve bu ülkeye yönelik destek konuları da zirve gündemine alınacak. Ukrayna Devlet Başkanı ve Avrupa Birliği temsilcileri ilgili oturumlara katılım sağlayacak.

Temel Tehditler ve Terörizmle Mücadele

İttifak’a yönelik temel tehditlerden biri olan terörizmle mücadele konusu da zirve gündeminde yer alacak. Atılan adımlar ve alınacak önlemler ele alınacak.

Asya-Pasifik Bölgesindeki Ortakların Katılımı

NATO’nun Asya-Pasifik bölgesindeki ortakları Avustralya, Japonya, Güney Kore ve Yeni Zelanda’nın liderleri de zirveye katılacak, böylece bölgesel perspektiften de görüş alışverişi sağlanacak.

İkili Görüşmeler ve Diplomatik Temaslara Önem Verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, zirve kapsamında katılımcı bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi planlanıyor. Bu görüşmelerde, stratejik işbirliği ve diğer konular ele alınacak.

İlgili Yazılar