Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. TBMM Genel Kurulu’nda Öğretmenlik Mesleği Kanunu Görüşüldü

TBMM Genel Kurulu’nda Öğretmenlik Mesleği Kanunu Görüşüldü

haber haber -
15 0

Meclis’te ‘Türkiye’nin Suriye Politikası’ Tartışması

TBMM Genel Kurulu, ‘Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi’ görüşmek üzere Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Parti gruplarının Meclis’e sunduğu önergeler bölümünde DEM Parti’nin, ‘Türkiye’nin Yanlış Suriye Politikasının Yol Açtığı Sorunların ve Çözüm Yollarının Araştırılması’ başlıklı önergesinin görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında ‘Suriye’ ve ‘Kürt’ tartışması çıktı.

İYİ Parti ve DEM Parti Temsilcileri Arasındaki Açıklamalar

İYİ Parti grubu adına önerge üzerine söz alan Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, ‘Türkiye halkları’ ifadesinin Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü açısından tartışmaya açık bir iklim yaratabileceğini belirterek önergeye destek vermeyeceklerini dile getirdi. DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit ise ‘Türkiye halkları’ kavramını ülkenin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlayan bir unsur olarak değerlendirdi.

AKP ve DEM Parti Temsilcileri Arasındaki Diyalog

AKP Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, Türkiye’nin terörle mücadelede kararlı olduğunu vurgulayarak, ‘Türkiye’nin güneyinde terör koridoru kurulmasına izin vermeyeceklerini’ belirtti. DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit ise terörle mücadelede Kürtlerin de dikkate alınması gerektiğini savundu.

Önerge Reddedildi

Genel Kurul’da yapılan oylama sonucunda DEM Parti’nin ‘Türkiye’nin Yanlış Suriye Politikasının Yol Açtığı Sorunların ve Çözüm Yollarının Araştırılması’ başlıklı önergesi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

İlgili Yazılar