Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Nurtepe Pazarı’nda Vatandaşlarla Buluştu

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Nurtepe Pazarı’nda Vatandaşlarla Buluştu

haber haber -
20 0

Erkan Baş, Halkın Sorunlarını Meclis Kürsüsünün Ötesine Taşıyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, normalde TBMM’de düzenlediği basın toplantılarını bu kez Kağıthane Nurtepe Çarşamba Pazarı’nda gerçekleştirdi. Pazar esnafını dolaşan ve vatandaşlarla sohbet eden Baş, daha sonra burada bir basın açıklaması yaptı.

“İnatla ve Israrla Memleketin Gerçeklerini Haykırıyoruz”

Baş, yaptığı açıklamada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden emekçilerin, yoksul halkın sesini duyurmaya çalışıyoruz. Gerçek sorunları dile getirmeye çalışıyoruz ve Meclis kürsüsü altında yaptığımız konuşmalar genellikle susturulmaya çalışılıyor.” ifadelerini kullandı. Baş, inatla ve ısrarla memleketin gerçeklerini her yerde haykırmaya devam ettiklerini vurguladı.

Ara Zam Tepkisi: “Ülke Bir Yangın Yerine Dönmüş Durumda”

İktidarın çalışanlara temmuzda ara zam yapmamak için çaba harcadığını belirten Erkan Baş, ülkenin ekonomik açıdan ciddi sıkıntılar yaşadığını dile getirdi. Baş, emeklilere yapılan zamların yetersizliğine ve asgari ücretin insanların geçimini sağlayamayacak kadar düşük olduğuna dikkat çekti.

“Bunların Baskısına Teslim Olmayacağız”

Erkan Baş, halkın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, “Karşımızda örgütlü bir kötülük var. Bunların yalanlarına boyun eğmeyeceğiz. Bunların baskısına teslim olmayacağız.” dedi ve halkın sesi olmaya devam edeceklerini belirtti.

Başkan Erkan Baş’ın Nurtepe Pazarı’ndaki bu etkileyici açıklamaları ve halkla iç içe olma çabası, TİP’in halkın sorunlarına duyarlılığını bir kez daha ortaya koydu.

İlgili Yazılar