Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Senatörü Sanders İsrail Başbakanı Netanyahu’yu Eleştirdi

ABD Senatörü Sanders İsrail Başbakanı Netanyahu’yu Eleştirdi

haber haber -
22 0

Sanders Netanyahu’yu Sert Sözlerle Eleştirdi

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’ndaki önemli Yahudi isimlerden biri olan bağımsız Vermont Senatörü Sanders, Netanyahu’nun Gazze’deki politikalarını sert bir şekilde eleştirdi. Sanders, Amerikan üniversite kampüslerinde yayılan Gazze’ye destek ve İsrail’e tepki gösterilerini “antisemitik” olmakla suçlayan Netanyahu’ya karşı çıkarak, Netanyahu’nun aşırılıkçı hükümetinin yaptığı katliamlara dikkat çekti.

Sanders, Netanyahu’ya Sert Sözlerle Yanıt Verdi

Sanders, Netanyahu yönetiminin Gazze’de yüzlerce evi yerle bir ettiğini ve milyonlarca insanı evsiz bıraktığını belirterek, İsrail’in Gazze’deki altyapıyı tamamen yok ettiğini vurguladı. Ayrıca, Netanyahu’nun Gazze’deki sağlık sistemi ve eğitim kurumlarına verdiği zarara da dikkat çekti.

Sanders, Netanyahu’yu Antisemitizmi Kullanmakla Suçladı

Sanders, Netanyahu’nun eleştirilere karşı antisemitizm kartını kullandığını ve bu taktiğin milyonlarca kişiye zarar verdiğini belirtti. Netanyahu’nun uluslararası hukuku ve ABD hukukunu çiğnediğini öne sürdü.

Ayrıca, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Amerikan üniversitelerindeki protestoları “Yahudi karşıtı gösteriler” olarak nitelendirmesine ve ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Mike Johnson’ın bu konudaki açıklamalarına da atıfta bulundu.

İlgili Yazılar