Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Ordusu Gazze’ye Pek Çok Noktaya Saldırdı

İsrail Ordusu Gazze’ye Pek Çok Noktaya Saldırdı

haber haber -
12 0

Gazeteci Baha Ukaşe ve Ailesi Saldırı Sonucu Yaşamını Yitirdi

Filistin haber ajansı WAFA’nın bildirdiğine göre, İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyi ile orta kesiminde pek çok noktaya saldırı düzenledi. Kuzeydeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda bir eve düzenlenen saldırıda gazeteci Baha Ukaşe ile eşi ve oğlu yaşamını yitirdi.

Gazze’de Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

Gazze kentinin merkezindeki eski şehir bölgesinde Sıyam ailesinin evine düzenlenen saldırıda da çok sayıda kişi öldü ve yaralandı. Gazze’ye bağlı Ez-Zeytun ve Es-Sabra mahallelerindeki 2 eve düzenlenen saldırılarda da çok sayıda ölü ve yaralı var. Sağlık ekipleri, Sabra Mahallesi’nde hedef alınan evde en az 3 kişinin cesedine ulaşırken, sivil savunma ve sağlık ekiplerinin, İsrail ordusunun işgal ettiği Zeytun Mahallesi’ne ulaşmakta zorluk çektiği belirtildi.

Orta Kesimdeki Saldırılarda Ez-Zevayide ve En-Nuseyrat Hedef Alındı

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki saldırıların hedefinde ise Ez-Zevayide beldesi ile En-Nuseyrat Mülteci Kampı oldu. Buralardaki saldırılarda da çok sayıda kişi öldü ve yaralandı. Gazze’deki hükümetin medya ofisi, 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’nde öldürülen gazetecilerin sayısının 142’ye yükseldiğini açıklamıştı.

İlgili Yazılar