Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bilecik Çiftçiler Traktör Konvoyu Düzenledi

Bilecik Çiftçiler Traktör Konvoyu Düzenledi

haber haber -
28 0

Çiftçiler TMO’nun Alım Fiyatlarına Tepki Gösterdi

Bilecik’te çiftçiler, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) açıkladığı alım fiyatlarına tepki göstermek amacıyla traktör konvoyu düzenledi. CHP Bilecik İl Başkanlığı öncülüğünde Şehir Mezarlığı ve 1. Organize Sanayi Bölgesi önünde toplanan çiftçiler, traktörleriyle kent merkezinde kornalar eşliğinde geçiş yaptı.

CHP’li Milletvekili Yaşar Tüzün’den Açıklamalar

CHP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, traktör konvoyuna katılarak “KÜLLİYEN BİR ZARARLA KARŞI KARŞIYASINIZ” dedi. Tüzün, çiftçilerin mazot, gübre ve zirai ilaçlara gelen yüksek zamlara dikkat çekerek Türk çiftçisinin karşı karşıya kaldığı zorlukları vurguladı.

CHP İl Başkanı Ali Özdemir’den Açıklamalar

CHP İl Başkanı Ali Özdemir ise traktör konvoyunda yaptığı konuşmada çiftçilerin sendikasız olduğunu belirterek, mazot ve gübre fiyatlarındaki artışın çiftçileri zor durumda bıraktığını dile getirdi. Özdemir, çiftçilerin emeğinin karşılığını alamadığını ve devletin verdiği desteklerin yetersiz olduğunu ifade etti.

Bilecik çiftçilerinin traktör konvoyu düzenleyerek seslerini duyurmaya çalıştığı bu protesto, Türk çiftçilerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıları gündeme taşıdı.

İlgili Yazılar