Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Çin BMGK’de Orta Doğu Barışı İçin Çağrıda Bulundu

Çin BMGK’de Orta Doğu Barışı İçin Çağrıda Bulundu

haber haber -
27 0

Çin, BMGK Oturumunda Orta Doğu Barışı İçin Çağrı Yaptı

Yeni atanan Fu, ABD’nin New York kentinde, BMGK’de bakanlar düzeyinde gerçekleşen “Orta Doğu” oturumunda konuşma yaptı. Fu, Çin’in İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların sona erdirilmesi için uluslararası toplumun sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in kalıcı ateşkes çağrısını destekledi.

Çatışmaların Sonlandırılması İçin Acil Çağrı

Fu, barışın sağlanması için uluslararası toplumun daha güçlü adımlar atması gerektiğini belirtti. Çin’in, iki devletli çözümü desteklediğini ve kalıcı ateşkesin acil bir şekilde sağlanması gerektiğini vurguladı. Gazze’deki insani felaketin sona ermesi için somut adımların atılmasının önemine işaret etti.

Filistin’e Destek Çağrısı

Fu, BMGK’nin Filistin’in tam üyeliğine destek verilmesi gerektiğini belirtti. Gazze’ye insani yardımın ulaşabilmesi için İsrail’in üzerine düşenleri yapması gerektiğini kaydetti. İsrail’in BMGK ve UAD’nin çağrılarını yerine getirmesi gerektiğini dile getirdi.

Fu’nun çağrıları, Orta Doğu’da devam eden çatışmaların sona erdirilmesi ve insanlık dramının önlenmesi için uluslararası topluma yapılan bir çağrı niteliği taşıyor.

İlgili Yazılar