Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Podemos Liderinden İsrail’e Sert Eleştiri

Podemos Liderinden İsrail’e Sert Eleştiri

haber haber -
23 0

Belarra: “Avrupa İkiyüzlülükle Öldürüyor”

İspanya’da, Gazze’ye yönelik saldırılarından dolayı İsrail hükümetini en fazla eleştiren siyasi parti olan Podemos’un lideri Belarra, X hesabından yaptığı açıklamada Avrupa Birliği’ni sert bir dille eleştirdi.

Belarra’nın İfadeleri

Belarra, Avrupa Birliği’nin İran’a yaptırım uygularken İsrail’e karşı herhangi bir yaptırım uygulamadığını vurgulayarak, “AB, İsrail’e saldırılarından dolayı İran’a yaptırımlar uygulayacak. Aynı AB, 30 binden fazla masum kurbanın ardından bile Netanyahu’ya karşı herhangi bir yaptırım uygulayamadı. Avrupa ikiyüzlülükle böyle öldürüyor.” ifadelerini kullandı.

Geçen Haftaki Konuşması

Geçen hafta Meclis’te yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda sivil yardım kuruluşu World Central Kitchen’da görevli 7 çalışanın öldürülmesi olayını hatırlatan Belarra, “Çoğumuzun 6 aydır gördüklerini görmeleri ve insanların gözlerini açmaya başlaması için Avusturya veya Britanya pasaportlu olan insanların öldürülmesi oldukça üzücü ve son derece ırkçı bir durum. 6 aydır sivil halkın üzerine bomba atıyorlar. 6 aydır kız ve erkek çocukları açlıktan ölüme terk ediyorlar. Ve her şeyi gördüğümüzü sanmışken bir de bakıyoruz ki İsrail tüm kırmızı çizgileri çiğneyip, insanlık dehşetinde birincilik pozisyonu için Nazizm ile yarışıyor.” demişti.

İlgili Yazılar