Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Filistinli Anne, İsrail Saldırılarında 4 Oğlunu Kaybetti

Filistinli Anne, İsrail Saldırılarında 4 Oğlunu Kaybetti

haber haber -
27 0

Filistinli Anne Amine Gannam’ın Dramı

70’li yaşlardaki Filistinli Amine Gannam, Nur Şems Mülteci Kampı’ndaki El-Menşiyye Mahallesi’nde yaşamını sürdürürken büyük bir trajediyle karşı karşıya kaldı.

İsrail Saldırılarında Kaybettiği Oğulları

19 Ekim 2023’te İsrail insansız hava aracının kamptaki bir alanı bombalaması sonucu 2 oğlunu kaybeden Amine Gannam, geçen kasım ayında da oğlu Abdullatif’i ölümcül bir hastalık nedeniyle toprağa verdi.

Annenin Kararlı Duruşu

İsrail ordusunun son saldırılarında da diğer oğulları Selim ve Mahmud’u şehit veren Amine Gannam, “Bu, gurur duyduğum oğullarımın kanıdır. Beni 4 oğlumun şehadeti ile şereflendiren Allah’a hamdolsun.” şeklinde konuştu.

Baba Faysal Gannam’ın Açıklamaları

Filistinli baba Faysal Gannam ise çocuklarının İsrail işgaline karşı savunma yaparken öldürüldüğünü belirterek, “Onlar evlerini, namuslarını savunuyordu.” dedi. Ayrıca İsrail’in Filistin topraklarında yaşamı zorlaştırdığını ve sürekli saldırılar gerçekleştirdiğini vurguladı.

İsrail ordu radyosu, 18 Nisan’da, Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Tulkerim kentindeki Nur Şems Mülteci Kampı’na yönelik “geniş çaplı askeri operasyon” başlatıldığını duyurmuştu. Saldırılarda 14 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

İlgili Yazılar