Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Gençler İçin Müjde: Ücretsiz Müze Gezme ve Konaklama Fırsatı!

Gençler İçin Müjde: Ücretsiz Müze Gezme ve Konaklama Fırsatı!

haber haber -
17 0

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Heyecan Veren Açıklama

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençler için heyecan verici projeleri duyurdu. Bakan Bak, gençlerin ücretsiz müze gezme ve konaklama fırsatlarından nasıl yararlanacakları hakkında bilgi verdi.

Gençlerin İlgi ve Memnuniyeti Artıyor

Bakan Bak, gençlerin projelere gösterdiği ilgi ve memnuniyetin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Müzekart GNS ve Seyahatsever projelerinin gençler arasında büyük beğeni topladığı vurgulandı.

Projelerin Detayları

Müzekart GNS: 1 Temmuz’da başlayacak olan bu uygulama ile 19-25 yaş arası gençler, Türkiye genelindeki 300’den fazla müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret edebilecekler. Başvurular www.muzekartgns.com adresinden yapılacak.

Seyahatsever: 8 Temmuz itibarıyla başlayacak olan bu projede ise 18-30 yaş arası gençlere deprem bölgesi hariç illerde ücretsiz konaklama imkanı sunulacak. Yurtlarda 5 gün konaklamak isteyen gençler, 444 0 472 numaralı çağrı merkezini arayarak rezervasyon yaptırabilecekler.

Gençlik Kampları ve Başvurular

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki 38 Gençlik Kampı ilk dönem misafirlerini kabul etmeye başlarken, ikinci kamp dönemi için 7 Temmuz’a kadar başvurular alınmaya devam ediyor. Başvuruları ghgm.gsb.gov.tr adresinden veya Gençlik Merkezleri’nde ilgili görevliler aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

İlgili Yazılar