Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İpek Özbey ve Furkan Sezer: AOSSÖ Operasyonunu ve Dragos Kitabını Anlattı

İpek Özbey ve Furkan Sezer: AOSSÖ Operasyonunu ve Dragos Kitabını Anlattı

haber haber -
33 0

AOSSÖ Operasyonu ve Dragos Kitabı

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü (AOSSÖ), çocuk istismarı, kadına şiddet, taciz, tecavüz gibi suçlarla anılan bir yapılanma olarak öne çıkıyor. İstanbul Mali Şube Müdürü Furkan Sezer ve gazeteci İpek Özbey, örgütü çökerten operasyonu yöneten isimler olarak dikkat çekiyor.

İlk Tanışma ve Operasyon Kararı

Furkan Sezer ve İpek Özbey, 2018’de tanışarak AOSSÖ operasyonunu kitaba dönüştürme kararı aldılar. Kitapta, örgütü çökerten ihbarı yapan Özkan Mamati’nin ve örgüt mağdurlarının hikayelerine yer veriliyor.

AOSSÖ ve Adnan Oktar

İpek Özbey, Adnan Oktar’la konuşmaktan kaçınarak, gazeteci etiği gereği herkesle konuşmanın önemine vurgu yapıyor. Adnan Oktar’ın örgütü magazinleştirdiğini belirten Özbey, olayın ciddiyetinin üzerinin danslar ve şatafatla örtüldüğünü ifade ediyor.

Siyasi Bağlantılar ve Tehditler

Furkan Sezer, AOSSÖ’nün siyasi ve bürokratik bağlantılarını kitapta detaylı bir şekilde anlatıyor. İpek Özbey ise örgüt mensuplarından gelen tehditlere aldırış etmeden doğruları yazdıklarını vurguluyor.

Operasyonun Geleceği ve Riskler

Furkan Sezer, operasyonun yurt dışı yapılanmasının daha etkili bir şekilde çökertilmesi gerektiğini ifade ediyor. İpek Özbey ise örgütün hala aktif üyelerinin olmasına rağmen korkmadıklarını belirtiyor.

Siyasi Baskılar ve Adalet

Operasyon sonrası siyasi baskılara maruz kalmayan Furkan Sezer, adaletin işlemesinin önemine vurgu yapıyor. İpek Özbey, her türlü uyarıya rağmen doğru bildiğini yazmaktan asla çekinmeyeceklerini belirtiyor.

Kilis’e Müdüriyet Emri ve Operasyonun Etkisi

Furkan Sezer, AOSSÖ operasyonunun ardından Kilis’e gönderilmesini örgütün baskılarına bağlıyor ancak operasyonun etkisinden dolayı bu görev değişikliğini bir şans olarak görüyor.

İlgili Yazılar