Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail, Filistinli Naaşlarını Alıkoymaya Devam Ediyor

İsrail, Filistinli Naaşlarını Alıkoymaya Devam Ediyor

haber haber -
24 0

İsrail, 5 Filistinlinin Naaşını Alıkoydu

Resmi Filistin ajansı WAFA’ya göre, İsrail yetkilileri Ala Yusuf Abdurrahim, Cafer Selim Halid Ağmer, Ahmed Hüsam Muhammed Şehade, Ömer Salih Nayif Eru er-Rub, Ali Muhammed Ali Abdullah isimli 5 Filistinlinin naaşını alıkoydu. Bu olayla birlikte İsrail’in 2015’ten bu yana cesetlerini alıkoyduğu Filistinli sayısı 253’e yükseldi.

Filistin Kızılayı’ndan İsrail’e Tepki

Filistin Kızılayı yazılı açıklamasında, İsrail ordusunun Nur Şems Mülteci Kampı’ndaki yaralılara ulaşmasını engellediğini ve sağlık ekiplerini kamptan ayrılmalarını istediğini belirtti. Ayrıca, İsrail askerlerinin Filistin Kızılayı’na bağlı bir ambulans ekibini alıkoyduğu ve Tulkerim’deki Sabit Sabit Devlet Hastanesi girişinde 2 Kızılay görevlisini de alıkoyduğu aktarıldı.

Çatışmalar Sonucunda Yaralananlar

WAFA’ya göre, İsrail ordusunun Tulkerim’deki saldırılarında 18 Nisan’dan bu yana 10’dan fazla Filistinli yaralandı. İsrail ordusunun Nur Şems Mülteci Kampı’na düzenlediği operasyonda ise 9 askerin hafif ve orta dereceli yaralandığı belirtildi.

Son Gelişmeler

İsrail ordusunun Batı Şeria’nın kuzeyindeki Tulkerim’deki Nur Şems Mülteci Kampı’na yönelik gerçekleştirdiği operasyonlar sırasında, 2 günde 7 Filistinlinin hayatını kaybettiği bilgisi de paylaşıldı.

İlgili Yazılar