Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bakan Işıkhan, Çalışan Anneleri Destekleyen Proje İçin Başvuruların Başladığını Duyurdu

Bakan Işıkhan, Çalışan Anneleri Destekleyen Proje İçin Başvuruların Başladığını Duyurdu

haber haber -
30 0

Bakan Işıkhan Kadınları Desteklemeye Devam Edeceğini Belirtti

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çalışma hayatının her kademesinde kadınları desteklemeye devam ettiklerini vurguladı. Çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri desteklediklerini belirten Işıkhan, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağladıklarını ifade etti.

Projenin İkinci Dönemine Başvurular Başladı

Bakan Işıkhan, projenin ikinci dönemine başvuruların bugün itibarıyla başladığını duyurdu. Başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabileceğini belirten Işıkhan, projenin Ankara, İstanbul ve İzmir’de, 12 ay boyunca, çalışan annelere 325 euro (11 bin 339 lira) destek sağlayacağını ifade etti. Projeden eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvik edilmesini hedeflediklerini belirten Işıkhan, 7 bin kadının bu destekten faydalanacağını açıkladı.

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Projesine Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

Bakan Işıkhan, Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ne başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabileceğini teyit etti. Projeye katılmak isteyen çalışan anneler, başvurularını bu platform üzerinden gerçekleştirebilecekler.

İlgili Yazılar