Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İngiltere Maliye Bakanı Reeves, Hazine Harcamalarını İncelemek İçin Talimat Verdi

İngiltere Maliye Bakanı Reeves, Hazine Harcamalarını İncelemek İçin Talimat Verdi

haber haber -
19 0

İşçi Partisi Hükümeti, “En Kötü Koşulları” Devraldı

İngiltere Maliye Bakanı Rachel Reeves, yeni İşçi Partisi hükümetinin, “ikinci dünya savaşından bu yana en kötü koşulları” devraldığı uyarısında bulunarak Hazine’ye Muhafazakârlar döneminde yapılan harcamaları inceleme talimatı verdi.

Reeves’ten Öncelikli Sözler

Reeves, görevindeki ilk önemli konuşmasında büyümeye öncelik verme, konut inşası ve karadaki rüzgar çiftliklerinin önündeki engelleri kaldırma sözü verdi. “14 yıllık kaos ve ekonomik sorumsuzluğun mirasıyla karşı karşıyayız.” diyen Reeves, Hazine yetkililerine harcama mirasının durumuna ilişkin bir değerlendirme sunmaları talimatını verdi.

Hazine Analizi Yakında Yayınlanacak

Rishi Sunak hükümetinden kalan finansal mirasa ilişkin Hazine analizi bu ay parlamentonun yaz tatiline girmeden önce yayınlanacak. Reeves, yaşanan durumun, genel seçim sonuçları ne olursa olsun, en kötü koşulları devralacaklarını doğruladığını belirtti.

Konut İnşaatına Özel İlgi

İşçi Partisi’nin yeni İngiltere Maliye Bakanı Reeves, hedeflerinin önümüzdeki beş yıl içinde 1,5 milyon yeni konut inşa etmek olduğunu açıkladı. Ayrıca hükümet, büyük şehirleri çevreleyen yeşil kuşakların sınırlarını gözden geçirecek ve korunan alanlarda daha fazla inşaat yapılmasına izin vermeye çalışacak.

İlgili Yazılar