Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci Halka Umutla Bakıyor

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci Halka Umutla Bakıyor

haber haber -
20 0

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, MHP’den Devraldığı Belediyeyi Yeniden Yapılandırıyor

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, 74 yıl aradan sonra CHP’ye seçim kazandırarak belediye yönetimini devraldı. Kahveci, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, 1 milyar 765 milyon 741 bin TL borç devraldıklarını ancak bu durumun halka hizmet aşkını azaltmayacağını vurguladı.

İsraf Kültürüne Son Verecek

Eyüp Kahveci, belediyenin borç yükünün seçim kazanmak amacıyla yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirtti. Zorunlu olmayan yatırımları durdurarak israfı önleyeceklerini ve tüm tedbirleri alacaklarını ifade etti.

Deprem Hazırlıkları ve Kalkınma Projeleri

Kahveci, Kütahya için bir planlama ajansı kuracaklarını ve şehrin geleceğini plana alacaklarını söyledi. Ayrıca, depreme karşı önlem alacaklarını ve şehri yeniden yapılandıracaklarını belirtti. Kütahya’nın yerel ürünlerini tanıtarak ekonomiye katkı sağlayacaklarını da dile getirdi.

Sosyal Projeler ve İhalelerde Şeffaflık

Kent Lokantası, glütensiz ürün imalat yeri gibi sosyal projeleri hayata geçireceklerini vurgulayan Kahveci, belediye ihalelerini canlı yayınla duyuracaklarını ve israfa son vereceklerini belirtti. Ayrıca, belediye araçlarını havuzdan yöneteceklerini ve kişisel işler için belediye araçlarının kullanılmayacağını açıkladı.

Eyüp Kahveci, halka verdiği sözü tutarak belediyenin devraldığı borçlarını pankartla binaya asarak şeffaflık ve hesap verebilirlik anlayışını vurguladı. Toplam borcun 1 milyar 765 milyon 741 bin 871 TL olduğunu açıklayan Kahveci, uzun vadeli ve kısa vadeli borçların detaylarını halkla paylaştı.

İlgili Yazılar