Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. SPK’nın Bültenine Göre Borçlanma Aracı İhracına ve Sermaye Artırımına Onay Verdi

SPK’nın Bültenine Göre Borçlanma Aracı İhracına ve Sermaye Artırımına Onay Verdi

haber haber -
12 0

SPK, Zorlu Faktoring ve Diğer Şirketlerin Borçlanma Aracı İhracına Onay Verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Zorlu Faktoring AŞ, Sümer Faktoring AŞ, Çağdaş Faktoring AŞ, Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, ve diğer şirketlerin toplamda milyarlarca liralık borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurularına Onay

SPK, Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu da onayladı. Ayrıca, birçok şirketin varlığa dayalı menkul kıymet ihracı talepleri de kabul edildi.

Yeni Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Kuruluşuna İzin

Kurul, 100 milyon lira başlangıç sermayeli N Capital Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’nin kuruluşuna izin verdi. Bu karar, 500 milyon lira kayıtlı sermaye tavanı içerisinde alındı.

Yatırım Fonu ve Halka Arz İzinleri

Ayrıca, çeşitli portföy yönetimi şirketlerinin girişim sermayesi yatırım fonlarının kuruluşlarına ve katılma paylarının ihracına ilişkin talepleri de olumlu karşılandı. İş Portföy Yönetimi AŞ’nin İş Portföy Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu’nun halka arz izahnamesi de onaylandı.

İdari Para Cezaları ve Suç Duyuruları

Kurul, Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret AŞ (KLMSN) pay piyasasında yapılan işlemlerle ilgili inceleme sonucunda bir kişiye 3 milyon 390 bin 919,70 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi. Ayrıca, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 31 internet sitesinin erişiminin engellenmesi için karar alındı.

İlgili Yazılar