Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ABD’de ADP Raporuna Göre Haziranda İstihdam Artışı Beklentinin Altında Kaldı

ABD’de ADP Raporuna Göre Haziranda İstihdam Artışı Beklentinin Altında Kaldı

haber haber -
13 0

Ulusal İstihdam Raporu Yayımlandı: Haziranda 150 Bin Artış

ADP Araştırma Enstitüsü ve Stanford Digital Economy Lab işbirliğiyle hazırlanan ulusal istihdam raporu, ABD’deki özel sektör istihdamının haziranda 150 bin arttığını gösterdi. Bu artış, beklentilerin biraz altında kaldı çünkü beklenen artış miktarı 165 bindi.

Önceki Aydan İstihdam Karşılaştırması

Rapora göre, özel sektör istihdamı önceki ayda 152 bin artış göstermişti. Haziran ayındaki artışın bu rakama göre biraz daha düşük olduğu belirtildi.

İş Hizmetleri Firmasından İstihdam Değerlendirmesi

Raporda yer alan bir açıklamada, “İstihdam yaratımı sağlam düzeydeydi ancak eğlence ve konaklama sektöründeki işe alımlarda bir toparlanma olmasaydı, haziran ayı sönük geçecekti” ifadelerine yer verildi. Bu durum, özellikle eğlence ve konaklama sektöründeki istihdam artışının genel istihdam rakamlarını olumlu etkileyebileceğini gösterdi.

Sonuç olarak, ADP Araştırma Enstitüsü ve Stanford Digital Economy Lab işbirliğiyle hazırlanan rapor, ABD’deki özel sektör istihdamının haziranda 150 bin arttığını ortaya koyarken, beklentilerin biraz altında kaldığını gösterdi. Eğlence ve konaklama sektöründeki işe alımların genel istihdam artışını etkileyebileceği vurgulandı.

İlgili Yazılar