Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Öğrencilere Ulaşım Desteği Sağlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Öğrencilere Ulaşım Desteği Sağlıyor

haber haber -
13 0

Bakan Göktaş, Öğrencilere Desteklerin Devam Edeceğini Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakanlığın farklı illerde eğitim gören öğrencilere ulaşım desteği sağladığını açıkladı. Göktaş, öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak için gerekli tedbirleri aldıklarını vurgulayarak destek programının Aralık 2022’de başladığını belirtti.

Öğrencilere Sağlanan Ulaşım Desteği Detayları

Bakan Göktaş, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilere yılda iki defa gidiş-dönüş ulaşım giderlerinin karşılandığını ifade etti. Öğrencilere 2024 yılı için verilen destek üst limitinin tek yön için 1250 TL olduğunu belirten Göktaş, bugüne kadar 56 milyon TL’lik kaynağın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarıldığını söyledi.

Başvuru ve Yararlanma Koşulları

Göktaş, destek programına başvuruların öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından, öğrenci ailelerinin ikametinin bulunduğu yerde ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması gerektiğini bildirdi. Bugüne kadar 132 binden fazla öğrencinin bu destekten yararlandığı bilgisini paylaştı.

Bakan Göktaş, sosyal yardım faydalanıcılarının ihtiyaç duydukları her an yanlarında olacaklarını belirterek, toplumun her kesimine adil ve bütüncül sosyal hizmet modelleri sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

İlgili Yazılar