Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakan Göktaş: Ailenin Dijital Risklerden Korunması İçin Yeni Uygulamalar Hayata Geçirilecek

Bakan Göktaş: Ailenin Dijital Risklerden Korunması İçin Yeni Uygulamalar Hayata Geçirilecek

haber haber -
21 0

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı

Bakan Göktaş, 2024-2028 yıllarını kapsayacak “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı” çerçevesinde aile kurumunun dijital risklerden korunması için uygulamaların hayata geçirileceğini açıkladı.

Dijital Riskler ve Aile Yapısı

Göktaş, hızlı değişim ve dönüşümlerin aile kurumunu tehdit ettiğini belirterek, dijital dünyanın risklerine karşı aile yapısının, aile içi ilişkilerin ve aile değerlerinin korunmasının zorunlu hale geldiğine dikkat çekti.

Saha Araştırmaları ve Önlemler

Ailenin dijital risklerden korunması için yapılan saha araştırmaları sonucunda elde edilen bulgular doğrultusunda, medyanın aileye duyarlı bir iletişim anlayışına sahip olması, bilinçlendirme çalışmaları ve aile dostu içeriklerin yaygınlaştırılmasının önemli olduğu vurgulandı.

İşbirlikleri ve Eğitim Programları

Bakan Göktaş, kamu kurumlarıyla işbirliği içinde güvenli internet kullanımı, medya okuryazarlığı ve dijital risklere karşı koruyucu eğitim çalışmalarını artıracaklarını belirtti. Ayrıca, TRT ve RTÜK ile yapılacak işbirliklerinin aile dostu medya içeriklerinin artırılmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Gençler ve Eğitim Programları

Bakan Göktaş, gençlerin teknoloji ve medyadan bilinçli şekilde faydalanması için eğitim, seminer ve kültür kamplarının artırılacağını, okullarda dijital okuryazarlık eğitim programlarının yaygınlaştırılacağını açıkladı.

İlgili Yazılar