Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Birleşmiş Milletler, Gazze Şeridi’nde Acil Ateşkes Çağrısı Yaptı

Birleşmiş Milletler, Gazze Şeridi’nde Acil Ateşkes Çağrısı Yaptı

haber haber -
26 0

UNRWA Genel Komiseri: “Gazze’de Bir Nesil Tehlikede”

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına dikkat çekerek, ateşkes sağlanmazsa bir neslin yok olacağı uyarısında bulundu.

Çocuklar En Çok Etkilenen Grup

Lazzarini, çatışma ve savaşların en çok çocukları etkilediğini vurgulayarak, Gazze’de durumun farklı olmadığını belirtti. Çocukların yaşamaması gereken acıları yaşadığına işaret eden Genel Komiser, saldırılar sonucu okulların yıkıldığını ve çocukların eğitim hakkını kaybettiğini dile getirdi.

Ateşkes Çağrısı

Lazzarini, Gazze’deki çocukların çocukluklarının ellerinden alındığını belirterek, acil bir ateşkes çağrısında bulundu. İsrail’in saldırılarında binlerce kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını ifade eden Lazzarini, Gazze’de ateşkes olmazsa bir neslin yok olacağı konusunda uyarıda bulundu.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda on binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği ve binlercesinin enkaz altında olduğu bilgisi paylaşılırken, sivil altyapının hedef alındığı da belirtildi.

İlgili Yazılar