Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ÇAYKUR’dan Önemli Açıklama: Dekar Başına 50 Kilogram Kontenjan Uygulanacak

ÇAYKUR’dan Önemli Açıklama: Dekar Başına 50 Kilogram Kontenjan Uygulanacak

haber haber -
14 0

ÇAYKUR, günlük yaş çay alımlarının kurum kapasitesinin üzerine çıkması sebebiyle dekarda 50 kilogram kontenjan uygulanacağını duyurdu.

İkinci Sürgün Alımları Başladı

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ikinci sürgün alımlarının 26 Haziran’da başladığı hatırlatıldı.

Alımlar Devam Ediyor

Açıklamada, alımların devam ettiği vurgulanarak, “Günlük yaş çay alım miktarımız kurum kapasitesinin üzerinde seyretmektedir. Bu nedenle alımlarımız dekar başına 50 kilogram üzerinden yapılacak olup, kısa bir süre sonra tekrar serbest alımlara devam edilecektir. Çay alım sürecinde hiçbir üreticimizin mağdur olmasına izin vermeyeceğimizin ve yine hiçbir üreticimizin ekonomik anlamda zarar görmesine müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.”

Referans Fiyatın Altında Satış İstenmiyor

Açıklamada, hiçbir üreticinin belirlenen referans fiyatın altında çay satmasının istenmediği vurgulanarak, “Çay hasadının üretim imkanları sebebiyle birkaç gün içinde bitirilemeyeceğini ve yaş çayın en sağlıklı bekleyeceği yerin bahçe olduğunu bilen üreticilerimizin, acele etmedikleri takdirde maddi ve manevi tüm hak ve hukuklarını rahatlıkla koruyabileceğimizi bilmelerini isteriz. ÇAYKUR, üreticimizin her zaman yanındadır. Üreticilerimizin bütün çaylarını rahatlıkla alabileceğimizi taahhüt ediyoruz.”

İlgili Yazılar