Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden Önemli Açıklama

haber haber -
25 0

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada doğru olmayan iddia

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “3 ay peş peşe sadece asgari ödeme yapan kart sahibinin kartının kullanıma kapanacağı” iddiasının doğru olmadığını belirtti. Bu konuda net bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • Doğru olmayan iddia ortaya atıldı: Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında dolaşan bu iddia doğru değil. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun böyle bir çalışması veya düzenlemesi bulunmamaktadır.
  • Kredi kartı kullanımı kapatılmıyor: Asgari ödemesini üç kez üst üste yapmayan kredi kartı sahiplerinin kartları nakit kullanımına kapatılmaktadır. Ancak bu, kartın tamamen kapatılması anlamına gelmemektedir.
  • Limit artışı ve kullanım durumu: Borç tamamen ödenene kadar bu tür kredi kartlarının limiti arttırılmamakta ve nakit kullanımına veya kullanıma kapatılabilmektedir.

Söz konusu açıklamada, piyasaların işleyişini etkileyebilecek yanıltıcı bilgilere inanılmaması konusunda da uyarıda bulunuldu.

İlgili Yazılar