Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. D-8 Ülkeleri, Yeni Nesil Takas Ticaret Sistemiyle Ticaretin Artırılmasını Hedefliyor

D-8 Ülkeleri, Yeni Nesil Takas Ticaret Sistemiyle Ticaretin Artırılmasını Hedefliyor

haber haber -
14 0

Takas Ticaret Sistemi D-8 Ülkelerine Yeni Fırsatlar Sunuyor

Toplantıya Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu, D-8 Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Isiaka Abdulkadir İmam, Bangladeş Ticaret Bakanlığı Sekreteri Ayşe Akhter, As Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Doğanay, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, üye ülkelerin delegasyonları ve özel sektörden temsilciler katıldı.

D-8’in Ekonomik Gücü ve Potansiyeli

Mustafa Tuzcu: “D-8 sadece ticari bir organizasyon değil, İslam ülkelerinin ekonomik potansiyelini bir araya getirerek güçlerini birleştiren bir yapıdır. Son dönemde hızlı ve önemli çalışmalarla üye ülkeler arasındaki ticaretin artırılması hedeflenmektedir.”

D-8 Ülkeleri Arasında Ticaretin Geliştirilmesi

Büyükelçi Isiaka Abdulkadir İmam: “Yeni Nesil Takas Ticaret Sistemi, D-8 üye ülkeleri arasında ticaret dengelerinin kurulmasını ve sürdürülebilir ekonomik programların geliştirilmesini hedeflemektedir. Bu sistem, üye ülkeler arasında ticari ilişkileri güçlendirecek etkili bir yöntemdir.”

İşbirliklerin Artırılması ve Ticaretin Yükseltilmesi

Murat Doğanay: “D-8 ülkeleri arasındaki ticaretin artırılması, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin örnek bir işbirliği sergilemesini sağlayacaktır. Takas sistemi, yeni müşteriler ve pazarlar kazanılmasına olanak sağlayarak ticaretin büyümesine katkıda bulunacaktır.”

Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar: “Eğitim alanındaki işbirlikleri, D-8 ülkelerine ekonomik ve siyasi açıdan daha güçlü bir duruş kazandıracaktır. Bilgi ve teknoloji paylaşımı, ticaretin yanı sıra ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacaktır.”

Toplantı, takas sisteminin işleyişi ve uygulanışı hakkında detaylı teknik sunumlarla devam etti.

İlgili Yazılar