Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Filistin Destekçileri Beyaz Saray Önünde Çadır Kampı Kurdu

Filistin Destekçileri Beyaz Saray Önünde Çadır Kampı Kurdu

haber haber -
12 0

Filistin Destekçileri Beyaz Saray’da Çadır Kampı Oluşturdu

Dün Beyaz Saray önünde toplanan Filistin destekçisi göstericiler, Joe Biden yönetimine “Gazze konusundaki kırmızı çizgisine uyması” çağrısında bulundu. Bazı göstericiler akşam saatlerinde Beyaz Saray ile Washington Anıtı arasında kalan bölgede çok sayıda çadır kurdu.

Göstericilerin Amaçları ve Devam Edecekleri Eylemler

Polisin çevrede güvenlik önlemi aldığı çadır kampında kalan göstericiler, **”Gazze’deki soykırıma dikkat çekmek”** amacıyla sessiz protestolarına devam edeceklerini belirtti. Dün gerçekleşen büyük gösterinin ardından çadır kampında bulunan Filistin destekçileri, seslerini duyurmayı sürdüreceklerini vurguladı.

Amerika Genelinde Filistin’e Destek Gösterileri

Nisan ayının ortasından itibaren ABD genelinde birçok üniversite kampüsünde çadır kamplar kurularak Gazze’deki katliam ve ABD’nin İsrail’e desteği protesto edildi. Binlerce Amerikalı öğrenci, Filistin’e desteklerini ortaya koydu ve seslerini duyurmak için çeşitli eylemlere katıldı.

İsrail’in Saldırıları ve Karşılık Veren Bilgiler

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde çeşitli noktalara düzenlediği saldırılar sonucunda 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurdu. Ancak Gazze’deki Hükümetin Medya Ofisi, Nuseyrat Mülteci Kampı’na yapılan saldırı sonucunda 210 kişinin öldüğünü ve en az 400 kişinin yaralandığını bildirdi.

İlgili Yazılar