Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor: Filistinlilerin Durumu Gittikçe Zorlaşıyor

Gazze’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor: Filistinlilerin Durumu Gittikçe Zorlaşıyor

haber haber -
23 0

Gazze Sivil Savunma Sözcüsü Mahmud Basal’dan Açıklamalar

Gazze Sivil Savunma Sözcüsü Mahmud Basal, İsrail ordusunun Şucaiyye’deki onlarca evi hedef aldığını ve bu saldırılar sonucunda onlarca ölü ve yaralı olduğunu belirtti. Savaş uçakları ve topçu saldırılarının sürmesi nedeniyle mağdurlara ulaşamadıklarını kaydeden Basal, evlerinde mahsur kalan ailelerin olduğunu ve bu kişilerin bölgeden çıkarılmaları gerektiğini söyledi.

İsrail Ordusunun Gazze’ye Yönelik Saldırıları

İsrail ordusunun, evleri ve altyapıyı bombaladığı ve karadan işgali genişlettiği Şucaiyye’nin durumunun çok zor ve trajik olduğunu dile getiren Basal, on binlerce kişinin göç ettiğini ve barınacak yer bulamadığını açıkladı. Gazze’deki gıda ve temel ihtiyaç maddelerinde yaşanan sıkıntıya da dikkat çeken Basal, savaşın devam etmesi ve yardım girişlerinin olmamasının krizi derinleştirdiğini vurguladı.

İsrail’in Gazze’deki Katliamda Son Durum

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, son 24 saatte İsrail’in çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği saldırılarda 47 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği ve 52 kişinin yaralandığı belirtildi. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında ölü sayısının 37 bin 765’e, yaralı sayısının 86 bin 429’a yükseldiği ifade edildi. Hala enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu belirtilirken, sağlık ekiplerinin ve sivillerin bu enkaz altındaki ölülere ulaşmasının engellendiği bilgisi paylaşıldı.

Filistin Kızılayı’ndan Açıklama

Filistin Kızılayı’nın yazılı açıklamasında, İsrail ordusunun yakıt sıkıntısı nedeniyle Gazze’deki 18 ambulansın hizmet dışı kaldığı ve yakıt sevkiyatlarının engellendiği belirtildi. Kızılayın, Gazze’deki ambulans filosunun büyük bir kısmının çalışamaz hale geldiği ve yardım faaliyetlerinin sekteye uğradığı vurgulandı.

İlgili Yazılar