Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de Yetersiz Beslenme Nedeniyle Çocuk Ölümleri Artıyor

Gazze’de Yetersiz Beslenme Nedeniyle Çocuk Ölümleri Artıyor

haber haber -
25 0

Gazze’de Yetersiz Beslenme Krizi Derinleşiyor

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazzeli bir çocuk, Deyr el-Belah kentindeki Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi’nde yetersiz beslenme ve susuzluktan dolayı yaşamını yitirdi. Bu vakayla birlikte Gazze Şeridi’nde yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybeden çocuk sayısı 40’a yükseldi.

İnsani Felaket Kapıda: 200’den Fazla Çocukta Yetersiz Beslenme Belirtileri

Kemal Advan Hastanesi’ndeki kaynaklar, Gazze Şeridi’nde 200’den fazla çocukta yetersiz beslenme belirtileri olduğunu ve bölgenin kuzeyinde insani felaketin yaklaştığını belirtti. Gazze’nin kuzeyindeki nüfusunun ciddi bir gıda kriziyle karşı karşıya olduğu vurgulandı.

İsrail’in Sınır Kapılarını Kapatması Krizi Derinleştiriyor

Yaklaşık 700 bin kişilik nüfusuyla Gazze’nin kuzeyi, İsrail’in sınır geçişlerini kapatması ve yardım tırlarının bölgeye girememesi nedeniyle gıda kriziyle mücadele ediyor. İsrail ordusunun Refah Sınır Kapısı’nı işgal etmesi, yardım akışının durmasına ve yaralıların tedavi için dışarı çıkamamasına sebep oldu.

Ölü sayısı ve Yaralıların Durumu

Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 37,266 kişi öldü, 85,102 kişi yaralandı. Hala enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin olduğu ancak sağlık ekiplerinin ulaşamadığı ifade edildi.

İlgili Yazılar