Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’deki İsrailli Esirlerin Aileleri Biden’ın Açıklamalarını Memnuniyetle Karşıladı

Gazze’deki İsrailli Esirlerin Aileleri Biden’ın Açıklamalarını Memnuniyetle Karşıladı

haber haber -
31 0

Gazze’deki Esir Aileleri Derhal Esir Takası İstiyor

‘Yedioth Ahronoth’ gazetesinin haberine göre, Gazze’deki ABD vatandaşlığına sahip İsrailli esirlerin aileleri, Biden’ın olası anlaşmanın detaylarına ilişkin açıklamalarını **memnuniyetle karşıladıklarını** belirtti. Aileler, dünyanın bu savaşı sona erdirmek ve 125 esiri anavatanlarına geri döndürmek için gerekli tüm adımları atması gerektiğini vurguladı.

Biden’ın Açıklamaları ve Ateşkes Önerisi

Biden, Beyaz Saray’daki konuşmasında, İsrail’in, 3 aşamadan oluşan yeni bir ateşkes önerisi sunduğunu belirtmişti. İlk aşamada 6 haftalık ateşkes sürecinde, İsrail’in Gazze’deki yerleşim yerlerinden çekilmeyi ve tarafların elindeki rehinelerin bir bölümünün serbest bırakılmasını öngördüğünü söylemişti.

İkinci aşamada, erkek askerler dahil kalan tüm canlı rehinelerin serbest bırakılacağını, İsrail’in Gazze’den çekileceğini belirten Biden, geçici ateşkesin kalıcı olarak çatışmaların sonlandırılmasına dönüşeceğini ifade etmişti.

Üçüncü aşamaya geçileceği durumda ise Gazze’nin yeniden inşa sürecinin gündeme geleceğini ve tarafların elinde kalan ölü rehinelerin teslim edileceğini aktarmıştı.

İlgili Yazılar