Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. “Givors Türk Kültür Festivali” Givors DİTİB Fatih Camisi Derneği Tarafından Düzenlendi

“Givors Türk Kültür Festivali” Givors DİTİB Fatih Camisi Derneği Tarafından Düzenlendi

haber haber -
49 0

Muhammet Mücahit Küçükyılmaz’ın Kitabıyla Festivale Büyük Katılım

Givors DİTİB Fatih Camisi Derneği tarafından düzenlenen “Givors Türk Kültür Festivali” sona erdi. Festivale katılan “Yavuz: Adaletin Kılıcı” adlı kitabın yazarı Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cezayir Büyükelçisi olduğunu belirterek, katılımcılarla iç içe olduğunu vurguladı. Küçükyılmaz, Yavuz Sultan Selim’in birlik için çabaladığını, günümüzde de Orta Doğu’nun bu birliğe ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

25 Bin Kişi Festivali Ziyaret Etti

Givors Fatih Camisi Derneği Genel Sekreteri ve Festival Sorumlusu Yasin Fide, iki günlük festival boyunca 25 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı. Festivalin amacının Türk kültürünü tanıtmak olduğunu belirten Fide, yabancı uyrukluların da büyük ilgi gösterdiğini ve festivalin amacına ulaştığını ifade etti. Festival gelirleri derneğe aktarılacak ve önümüzdeki seneler için festivalin tekrarlanması planlanıyor.

Avrupa’dan Gelen Esnaf ve Vatandaşların Katılımıyla Renkli Bir Festival

Festivalde Türk kültürünü yansıtan yemek, kıyafet ve el sanatlarının yer aldığı stantlar, halk oyunları ve semazen gösterileri ile renkli anlar yaşandı. Festivalde ayrıca konserler de düzenlendi ve 7 bin metrekarelik alanda Avrupa’dan gelen esnafların ve Türk vatandaşlarının stantları ziyaretçilere açıldı.

İlgili Yazılar