Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Google, Meclis’te Dijital Telif Konusunu Ele Aldı

Google, Meclis’te Dijital Telif Konusunu Ele Aldı

haber haber -
20 0

Google Türkiye, TBMM’de Dijital Mecralar Komisyonu’nda Bilgilendirme Yaptı

Google Reklamcılık ve Pazarlama Limited Şirketi Hükümetle İlişkiler ve Kamu Politikası Müdürü Duygu Yücesoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dijital telif konusunda sunum yaptı. Yayman başkanlığında toplanan Dijital Mecralar Komisyonunda Google yetkilileri bilgilendirme yaptı.

Google: Türkiye’deki Faaliyetlerimiz Bağımsız Bir Şekilde Yürütülüyor

Google Reklamcılık ve Pazarlama Limited Şirketi Hükümetle İlişkiler ve Kamu Politikası Birimi Başkanı Tolga Sobacı, Google Reklamcılık’ın ABD’de yerleşik Google LLC şirketinden bağımsız ve ayrı bir şirket olduğunu vurguladı. Sobacı, Google Reklamcılık olarak Türkiye’de 18 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Google: Türkiye’nin Dijitalleşme Yolculuğunda Destek Olmaya Devam Edeceğiz

Sobacı, Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde Google olarak her zaman destek olmayı önemsediklerini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Google Türkiye olarak 2023 sonuna kadar 100’den fazla çalışanıyla İstanbul Levent’te faaliyet gösterdiklerini söyleyen Sobacı, Türkiye’deki dijital ekosisteme katkı sağladıklarını ifade etti.

Google: İhtiyaçları Anlamak ve Çözümler Sunmak İçin Hazırız

Google yetkilileri, Türkiye’deki yasal düzenlemelere saygı gösterdiklerini ve habercilik alanında çözümler sunmaya hazır olduklarını belirttiler. Haber içerik üreticileri ve yayıncılarla işbirliği yaparak ihtiyaçları anlamayı ve kapsamlı çözümler sunmayı hedeflediklerini ifade ettiler.

Google: Tek Çözüme Oturtulamaz

Google yetkilileri, habercilik ekosisteminin farklı ihtiyaçlara sahip olduğunu ve bu nedenle tek bir çözümün yeterli olamayacağını vurguladılar. Ülkedeki beklentileri en iyi şekilde anlamak ve her iki taraf için fayda sağlayacak çözümler geliştirmek için paydaşlarla işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

İlgili Yazılar