Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İspanya Başbakanı Sanchez’ten Güçlü İfade: “Gazze İçin de Tutarlılık Talep Ediyoruz”

İspanya Başbakanı Sanchez’ten Güçlü İfade: “Gazze İçin de Tutarlılık Talep Ediyoruz”

haber haber -
16 0

Sanchez, NATO’da Ukrayna ve Gazze Hakkında Konuştu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Washington’da düzenlenen NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu’na katıldı. İspanyol basınında yer alan haberlere göre, Sanchez, basına kapalı NATO toplantısında yaptığı konuşmada **”Ukrayna’ya desteğimizi zayıflatacak çifte standart uygulamakla suçlanamayız. Tam tersine Rusya’nın Ukrayna’daki işgaline karşı takınılan birlik ve tutarlığın aynısını Gazze için de talep ediyoruz.”** dedi.

Gazze’deki İsrail Saldırısında Son Durum

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail’in 278 gündür devam eden saldırılarında son 24 saatte 52 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 208 Filistinlinin yaralandığı bildirildi. Saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden Filistinli sayısının 38 bin 295’e, yaralananların sayısının da 88 bin 241’e ulaştığı belirtildi. Gazze’de sürdürülen bombardımanın büyük yıkıma yol açtığı vurgulanırken, enkaz altında kalan cesetlere ulaşımın İsrail’in engellemeleri nedeniyle güçlükle gerçekleştiği ifade edildi.

Refah’a Kara Saldırısı

İsrail ordusu, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah’ın doğusundaki mahallelerin boşaltılması uyarısının ardından Gazze’nin Refah bölgesine kara saldırısı başlattı. Mısır ile olan sınır kapısını ele geçiren İsrail ordusu, Refah Sınır Kapısı’nı kapalı tutuyor. Bu durum, Gazze’ye insani yardım girişlerini önemli ölçüde etkileyerek gıda sıkıntısını arttırıyor.

İlgili Yazılar