Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail, Gazze’ye Yönelik Saldırılarını Sürdürdü

İsrail, Gazze’ye Yönelik Saldırılarını Sürdürdü

haber haber -
13 0

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları

İsrail, Gazze’nin doğusundaki Derac, Tuffah ve Eski Şehir bölgelerine saldırılar düzenledi. Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Mahmud Basal, İsrail’in bu bölgelere düzenlediği saldırılarda onlarca kişinin öldüğünü, onlarcasının da yaralandığını belirtti.

Bölge Sakinlerinin Durumu

Mahmud Basal, saldırılar nedeniyle binlerce bölge sakininin meçhul bir yolculuğa çıktığını ve yardım çağrıları aldıklarını ancak bölgeye ulaşmanın mümkün olmadığını ifade etti. Saldırının ilk dakikalarının çok şiddetli olduğunu ve en fazla ölümlerin ve yaralanmaların bu zamanlarda yaşandığını kaydetti.

İsrail’in Uyarıları ve Sivillerin Durumu

İsrail ordusu, Gazze’deki bölge halkına daha önce yaptığı bildiride, Tuffah, Derac ve Eski Şehir mahallelerinde oturanların bölgeyi tahliye etmeleri ve sığınma merkezlerine gitmelerini istemişti. İsrail güçleri, bölgedeki çatışmalarda hayatını kaybeden ve yaralananların çoğunun siviller olduğunu belirtirken, sivillerin hayatından endişe duyduklarını açıkladı.

Hastane Durumu

Gazze kentindeki El-Ehli Baptist Hastanesi yetkilileri, İsrail’in açıkladığı bildirinin ardından hasta ve yaralıları kuzeydeki başka hastanelere tahliye etmek zorunda kalmıştı.

İlgili Yazılar