Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Güçlerinin Kefr Nima Köyüne Düzenlediği Baskında 4 Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail Güçlerinin Kefr Nima Köyüne Düzenlediği Baskında 4 Filistinli Hayatını Kaybetti

haber haber -
16 0

Kefr Nima Köyü’ne Rastgele Ateş Açıldı

Ramallah kentine bağlı Kefr Nima köyü Meclis Başkanı Rıfat Halife, yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin köye düzenlediği baskında ayrım gözetmeksizin rastgele ateş açtığını belirtti. Saldırı sonucunda 4 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 8 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Köydeki Durum

Halife, İsrail askerlerinin bir araca ateş açmasının ardından köydeki Muruc bölgesinin etrafının orduya ait 50’den fazla araçla sarıldığını söyledi. Olayda yaralıları kurtarmaya çalışan Filistinlilere de ateş açıldığını kaydeden Halife, yaralılar arasında evlerinin önünde vurulan 3 kardeşin yer aldığını bildirdi.

Olayın Gelişimi

Halife, İsrail güçlerinin hala köyde konuşlu olduğunu, bölgeden patlama ve silah sesleri duyulduğunu, ambulansların olay yerine ulaşmasının engellendiğini dile getirdi. Filistin Kızılayı ise Kefr Nima’da arabaya ateş açıldığı ve 3 kişinin yaralandığı yönünde bilgi aldıklarını belirtti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor.

İlgili Yazılar