Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Ordusu Gazze’ye Saldırdı, Filistinlilerden Ölü ve Yaralılar Var

İsrail Ordusu Gazze’ye Saldırdı, Filistinlilerden Ölü ve Yaralılar Var

haber haber -
23 0

İsrail Saldırıları Sonucunda Filistinliler Zarar Gördü

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah ile Gazze kent merkezine düzenlediği saldırılarda **Filistinlilerden ölen ve yaralananlar** oldu. Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Gazze kent merkezi ile güneydeki Refah kentine saldırılar düzenledi. Savaş uçaklarının, Gazze’nin eş-Şati Mülteci Kampı batısında bir eve düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananlar oldu.

Bir İsrailli Askerin Ölümü

İsrail ordusunun yazılı açıklamasına göre, 10 Haziran’da Gazze’nin güneyindeki çatışmalarda yaralanan Givati Tugayından 19 yaşındaki Çavuş Yair Roitman yaşamını yitirdi. Roitman’ın, Filistinli direnişçilerin Refah kentinde İsrail askerlerinin konuşlandığı bir binayı bombalaması sırasında yaralandığı belirtildi.

İsrail Askerlerinin Ölüm ve Yaralanma Durumu

İsrail ordusu dün yaptığı açıklamada, Gazze’nin güneyinde yaşanan çatışmalarda **8 askerinin daha öldüğünü** duyurmuştu. Böylelikle, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana ölen İsrailli asker sayısı **307’si karadan işgal sürecinde olmak üzere 659’a** yükseldi. Saldırılarda ayrıca **1936’sı karadan işgal sürecinde olmak üzere 3 bin 835 İsrail askeri de yaralandı.**

Filistinlilerin Durumu

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarında, en az **15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279’u kadın olmak üzere 37 bin 296 Filistinli öldürüldü, 85 bin 197 kişi yaralandı.** Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İlgili Yazılar