Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail, Refah’a Yönelik Saldırılarına Devam Ediyor

İsrail, Refah’a Yönelik Saldırılarına Devam Ediyor

haber haber -
20 0

İsrail’in Refah Saldırıları Sona Ermiyor

İsrail ordusu, Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararına rağmen Refah’ı bombalamaya devam ediyor. İsrail askeri araçları, sabah saatlerinde geri çekildikleri Refah’ın batısındaki Eş-Şakuş bölgesine yeniden girdi.

Filistinlilerin Hayatları Tehlikede

Zırhlı araçların girişiyle eş zamanlı, bölgeye insansız hava araçları ve topçu atışlarıyla yoğun saldırılar düzenlendi. Saldırılarda 13 Filistinli hayatını kaybederken, aralarında basın mensuplarının da bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.

BM’nin Kararı Çiğneniyor

UAD’ın İsrail’e yönelik aldığı tedbir kararlarının hala uygulanmadığı belirtilirken, bölgede yaşanan can kayıpları ve yaralanmalar endişe verici boyutlara ulaştı.

Gazze’de İnsanlık Dramı

Gazze Şeridi’nde yaşanan katliamlar sonucunda ölenlerin sayısı artarken, yaralı sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bölgedeki çocukların ciddi gıda kıtlığıyla karşı karşıya olduğu vurgulanarak, uluslararası kuruluşlardan acil yardım çağrıları yapıldı.

BM ve UNICEF’ten Açıklamalar

BM ve UNICEF, Gazze’deki çocukların durumuna dikkat çekerek, bölgede yaşanan insani krizin boyutlarını kamuoyuyla paylaştılar. Gazze’deki çocukların eğitim haklarına erişiminin engellendiği de belirtilen açıklamalarda, uluslararası toplumun çocukların korunması ve insani yardımların ulaştırılması için acil adımlar atması gerektiği vurgulandı.

BM Yetkililerinden Uyarı

BM yetkilileri, Gazze’deki durumun her geçen gün kötüleştiğini ve bölgede yaşanan acil insani krize dikkat çekti. Pentagon’un Gazze’ye ulaştırılmayan yardım malzemeleri konusundaki açıklamaları da bölgedeki dramın boyutlarını gözler önüne serdi.

İlgili Yazılar