Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Savaş Uçakları Gazze’yi Bombaladı

İsrail Savaş Uçakları Gazze’yi Bombaladı

haber haber -
14 0

Görgü Tanıklarının Aktardıkları

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Gazze şehrinin doğusundaki Derac, Tuffah ve Eski Şehir gibi çok sayıda bölgeyi yoğun şekilde bombaladı. Patlamaların şiddeti Gazze kentinde hissedilirken etkileri Şerid’in kuzey ve orta kesimlerinde de hissedildi.

Hayatını Kaybeden Filistinliler

Gazze Sivil Savunma Müdürlüğü, saldırılarda onlarca Filistinlinin hayatını kaybettiğini duyurdu. İsrail ordusu, Gazze’deki bölge halkına yaptığı bildiride, Tuffah, Derac ve Eski Şehir mahallelerinde oturanları bölgeyi terk etmeleri ve sığınma merkezlerine gitmeleri konusunda uyardı.

Çatışmalarda Sivillerin Durumu

İsrail güçleri Gazze’deki Şucaiye Mahallesi’nde karadan saldırılar başlattı. Sivillerin hayatından endişe duyduğunu belirten İsrail ordusu, çatışmalarda hayatını kaybeden ve yaralananların çoğunun siviller olduğunu açıkladı. Bu durum, bölgedeki insanların güvenliği açısından endişe yaratmaktadır.

Hastane Tahliyeleri

İsrail’in açıklamaları sonrasında, Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi yetkilileri, hasta ve yaralıları kuzeydeki diğer hastanelere tahliye etmek zorunda kaldı. Bölgedeki tansiyon yükselmeye devam ederken, hastane tahliyeleri de devam etmektedir.

İlgili Yazılar