Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail’de Milletvekillerinden Esirlerin Serbest Bırakılmasına Destek Kampanyası

İsrail’de Milletvekillerinden Esirlerin Serbest Bırakılmasına Destek Kampanyası

haber haber -
33 0

Gençler Parlamento Binasında Topladıkları İmzalarla Dikkat Çekiyor

Yedioth Ahronoth gazetesinde yer alan habere göre, İsrailli esirlerin ailelerinden oluşan genç bir grup, milletvekillerini, yakınlarının serbest bırakılmasını talep eden anlaşmayı desteklemeleri için ikna etmek amacıyla Parlamento binasına ziyarette bulundu.

Kampanya 70 Milletvekilinin İmzasını Topladı

Gençlerin şu ana kadar kampanya üzerinde 70 milletvekilinin imzasını topladığı belirtilirken, hedeflerinin bugün itibarıyla toplam 120 milletvekilinden 100’ünün desteğini almaya çalışmak olduğu vurgulandı.

Destekleyen ve Desteklemeyen Partiler Açıklandı

Haberde, kampanyayı destekleyen partiler arasında Savaş Kabinesi üyesi Benny Gantz liderliğindeki Ulusal Birlik, ŞAS, Birleşik Tevrat Yahudiliği, Bir Gelecek Var, Ortak Arap Listesi, Arap Değişim Cephesi ve İşçi Partisi olduğu ifade edildi. Anlaşmayı destekleyen Likud milletvekillerinin isimlerinin de açıklandığı belirtildi.

Anlaşmaya Tepki Gösteren Parti

Kampanyaya destek vermeyi reddeden tek parti ise aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben Gvir’in başkanlığındaki Yahudi Gücü oldu.

Genç Grubun Açıklaması

Genç grup yaptıkları açıklamada, bu adımın Parlamento içinde birlik anını temsil ettiğini ve farklı partilerden temsilcilerin esirlerin serbest bırakılmasını desteklediğini belirtti.

İlgili Yazılar