Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail’in Refah Kentine Bomba Sevkiyatı Durduruldu

İsrail’in Refah Kentine Bomba Sevkiyatı Durduruldu

haber haber -
17 0

İsrail’e Yönelik Bomba Sevkiyatı

Bir yetkili, İsrail’e nakledilmekte olan bombaların durdurulduğunu ve bu bombaların yoğun nüfuslu alanlarda kullanılma endişesi yaşandığını belirtti. 227 kilogramlık bombaların bir tonluk bombalarla birlikte sevkiyatının durdurulmasının sebebi, potansiyel risklerden kaynaklandı. Bu durum, ABD yönetiminin, sivil kayıpları engellemek amacıyla alınan bir kararla gerçekleşti.

Gazze’deki Durum

İsrail’in Gazze’ye yönelik süren bombardımanlar büyük yıkıma neden olurken, son 24 saat içerisinde 52 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve 208 Filistinlinin yaralandığı açıklandı. 7 Ekim’den bu yana süren saldırılarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı 38 bin 295’e yükselirken, yaralıların sayısı 88 bin 241’e ulaştı. Gazze’deki hastaneler, yakıt ve tıbbi malzeme kıtlığı yaşarken, sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin enkaz altındaki cesetlere ulaşamadığı bildirildi.

Refah Sınır Kapısı ve İnsani Yardımlar

İsrail’in Refah’a yaptığı kara saldırısının ardından sınır kapısının kapatılması, Gazze’ye yönelik insani yardım girişlerini olumsuz etkiliyor. Bu durum, Gazze’deki gıda sıkıntısını arttırmış durumda. Endonezya Hastanesi’nin bombalanması sonucu hastane kapasitesinin azalması, bölgedeki sağlık hizmetlerinde ciddi sıkıntılara neden oluyor.

İlgili Yazılar